Medycyna mitochondrialna jest nowym działem medycyny. Swoją uwagę skierowała ona na funkcjonowanie i kondycję mitochondriów. Substancje mitochondrialne bardzo korzystnie wpływają na ich kondycję. Do substancji mitochondrialnych należy między innymi witamina C długo uwalniana.

Jaka jest rola witaminy C w organizmie?

Witamina C dba o nasz układ odpornościowy, dzięki jej obecności w organizmie jesteśmy bardziej odporni na infekcje. Witamina C dba o naczynia włosowate. U osób, które mają jej niedobór krzepliwość krwi jest słabsza, co objawia się skłonnością do podskórnych siniaków i wylewów. Witamina C przyspiesza gojenie ran. Ułatwia także wchłanianie żelaza, a więc chroni nas przed niedokrwistością.

Inne rodzaje substancji mitochondrialnych

Witamina C nie jest jedyną substancją mitochondrialną. Zaliczane są do nich także inne witaminy. Jest to witamina D3 oraz witamina B3 i witamina B12. Te dwie ostatnie witaminy dostępne są w postaci preparatu witamina B complex. Także witamina K2 zaliczona została do substancji mitochondrialnych. Można ją przyjmować w postaci preparatu witamina K2 Mk7, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Do substancji mitochondrialnych należy także glutation, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, koenzym Q10. Dostępne są także takie preparaty jak mangan suplement i chrom w tabletkach.

Gotowe preparaty wysokiej jakości z substancjami mitochondrialnymi to dobry sposób, aby uzupełnić ich braki w organizmie. Pamiętajmy, że mitochondria potrzebują nie tylko witaminy C.
 

Data dodania: Posted on