Medycyna mitochondrialna to nowy dział medycyny. Zajmuje się ona mitochondriami – niewielkimi strukturami obecnymi w każdej komórce. Swoją uwagę medycyna mitochondrialna skierowała na substancje mitochondrialne, które dbają o mitochondria. Trzeba bowiem wiedzieć, że od dobrej kondycji mitochondriów zależy długość naszego życia. Do substancji mitochondrialnych należy między innymi witamina C długo uwalniana.

Rola witaminy C

Większość z nas jest przekonanych, że witamina C jest naszym orężem w walce z przeziębieniem. Nie jest to jednak jej jedyna rola. Obecność witaminy C ułatwia wchłanianie żelaza. Witamina ta chroni nas więc przed anemią. Tracimy ją z organizmu bardzo łatwo na skutek stresu lub palenia papierosów. Często mamy jej w organizmie zbyt mało także dlatego, że na naszych talerzach zbyt rzadko goszczą krótko gotowane warzywa i owoce.

Inne substancje mitochondrialne

Witamina C to jedna z wielu substancji mitochondrialnych. Zalicza się do nich także witamina K2, witamina B3, witamina B12, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina D3, glutation, koenzym Q10.

Suplementy z substancjami mitochondrialnymi

Jeżeli chcemy suplementować substancje mitochondrialne to powinniśmy stawiać na preparaty najwyższej jakości, które są dobrze tolerowane przez organizm. Najwyższą skutecznością charakteryzuje się witamina C długo uwalniana.

Witamina C długo uwalniana to preparat zawierający aktywną biologicznie formę kwasu askorbinowego. Bardzo dobrze przyswajana witamina K2 Mk7. Na uwagę zasługuje także witamina B complex, mangan suplement czy chrom w tabletkach.

Data dodania: Posted on